Polícia SR a vyšetrovatelia odhalili veľký podvod niektorých slovenských lekárov. Tí spolu s lekárnikmi vytvorili reťazec, cez ktorý sa im podarilo spôsobiť zdravotnej poisťovni škodu vo výške 152-tisíc eur.

Polícia SR na svojej stránke informuje o odhalení obrovského škandálu. Po domových prehliadkach, zaisťovaní dôkazov a vypočúvaní viac ako 1 500 svedkov sa podarilo obviniť 64 osôb zo závažného zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Obvinení mali od roku 2010 do 2015 prostredníctvom mandatárov aj štatutárov dvoch banskobystrických spoločností (zástupcovia, ktorí zabezpečovali zdravotnícke pomôcky, reklamy či marketing) po dohode s lekármi a lekárňami vytvoriť reťazec: “Lekári bez vedomia a súhlasu reálne existujúcich pacientov (už aj mŕtvych) vypisovali lekárske poukazy na vyššie uvedené zdravotnícke pomôcky, ktoré neboli pacientom dodané a lekárne ich cez pokladne dávali na preplatenie zdravotnej poisťovni,” uvádza polícia.

Za roky spôsobili zdravotnej poisťovni škodu vo výške 152-tisíc eur a za tento zločin im teraz hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici pracoval s tímom na prípade 3 roky.

Obvinení mali profitovať z podvodu so zdravotníckymi pomôckami

Zdroj: Facebook/Polícia SR │ Foto: Facebook, YouTube, Pixabay