Verejnosťou iba pred pár hodinami otriaslo šokujúce video z centra Prahy, kde arogantný taxikár vyhodil hendikepovanú ženu priamo vozovku. Celý incident pritom natočila istá Adriana z neďalekého okna, ktorá utekala nešťastnej žene okamžite na pomoc.

Uplynulý pondelok došlo na pražskom Žižkově k šokujúcemu incidentu. Potom, čo nevidomá Kvetka zablúdila v uliciach metropoly, vošla do hotela, odkiaľ jej recepčná pomohla zavolať si prostredníctvom aplikácie Bolt taxík. Na Bořivojovu ulicu onedlho prišlo vozidlo, avšak agresívny vodič mal veľký problém s tým, že by mal vziať aj slepeckého psa. Aj keď žena v dobrej viere verila, že muža presvedčí, on mal na celú situáciu opačný názor.

“Začal na mňa kričať nech vypadnem, nech idem niekam a že ho vôbec nezaujíma, ako sa dostanem domov. Keď videl, že hlasovo vytáčam číslo, snažil sa mi vyraziť mobil z ruky,” uviedla pre portál TN.cz 37-ročná žena, ktorá mienila zavolať políciu. Napokon taxikár vystúpil z vozidla, vystrčil z neho fenku sediacu pod nohami zákazníčky, a následne aj ženu. Z okna ešte pred odchodom vyhodil slepeckú palicu, pričom vystrašená Kvetka ostala ležať uprostred vozovky.

Na pomoc prišli okamžite žene a psíkovi zamestnanci hotela i pani Adriana, ktorá celý incident natočila z okna na video. Na základe dôkazov sa poškodenej ozvalo i samotného vedenie Boltu, ktoré sa jej ospravedlnilo a ponúklo 150 jázd zdarma: “Povedala som ale, že nemám záujem, že by som s nimi už nikdy nikam nešla.” Podľa dostupných informácii bol šoférovi zablokovaný prístup k aplikácii, pričom spoločnosť mieni žene poskytnúť maximálnu súčinnosť pri vyšetrovaní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TN.cz | Video: Twitter