Boris Kollár leží od konca októbra v nemocnici po tom, čo sa stal obeťou dopravnej nehody. K jeho nemocničnému lôžku chodia pravidelne návštevy a nechýbajú ani politikove ex a priateľky. Tie sa však dostali do ostrého konfliktu so sestričkami.

Predseda parlamentu je po nehode, pri ktorej utrpel početné a vážne poranenia, hospitalizovaný v bratislavskej Nemocnici sv. Michala. Tam Borisa Kollára v pravidelných intervaloch navštevujú okrem príbuzných aj jeho expartnerky či priateľky. Prednedávnom ho dokonca tajne navštívili aj koaliční partneri, ktorí podľa všetkého prišli s Kollárom prerokovať voľbu generálneho prokurátora.

O predsedu Sme rodina sa tak starajú aj jeho bývalky a kamarátky, pričom medzi najaktívnejšie má patriť Linda Rezešová. Ženy sa však dostali opakovane do ostrého konfliktu so zdravotnými sestričkami a situáciu musel riešiť aj riaditeľ nemocnice. “Dámske návštevy nedodržiavali žiadne pravidlá ani hygienicko-epidemiologický režim. Po oddelení chodili bez ochranných prostriedkov,” prezradila pre Sme jedna zo sestier. Jedna z Kollárových priateliek sa mala s personálom pohádať kvôli čaju, keď sa rozčuľovala, že naň čaká už dve hodiny. Sestrička jej odvetila, že jej náplňou práce nie je variť čaj návštevám a konflikt sa dostal až k riaditeľovi.

Ten mal podľa anonymného zdroja z nemocnice výrazne držať stranu Kollára. Ďalšia sestra dodala, že dámske návštevy prichádzali aj o druhej v noci a ostávali až do rána. Sestry, ktoré mali s návštevami konflikt, vraj mali napokon prísť aj o vianočné odmeny: “V piatok nám oznámili dobrú správu, že v decembrovej výplate budú odmeny. Ale zároveň sme sa dozvedeli, že tie dve sestry a vrchná žiadne odmeny nedostanú,” prezradil jeden lekár. Riaditeľ však nechal odkázať cez hovorkyňu ministerstva vnútra Túrosovú, keďže nemocnica spadá práve pod neho, že si vypočul obe strany. Poprel tiež, že by sestrám zrušil odmeny, o ktorých výške pre jednotlivé oddelenie rozhoduje primár a zatiaľ neboli vyplatené.

Samotný Kollár sa mal údajne stať aj svedkom jednej z hádok, pričom sa snažil situáciu upokojiť. Keď ho však sestra upozornila, že to takto nebude ďalej fungovať, mal si nechať zavolať riaditeľa. Politik sa na nové informácie rozhodol rovnako zareagovať: “To nie sú ženské nočné návštevy. Ja si tu nevyhadzujem z kopýtka. Proste som sa dohodol s 3-4 najbližšími, ktorí sa o mňa 24 hodín starajú a majú podelené služby. Pri mne je vkuse niekto. To nie sú návštevy, oni ma opatrujú 24 hodín, ja tu neotravujem sestričky ani personál. Nemusia nič robiť,” uviedol pre Plusku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/Boris Kollar