V priebehu letných mesiacov odchádzajú Slováci na dovolenky do rôznych kútov sveta. Ak však plánujete oddychovať v slnečnom Turecku, určite zbystrite pozornosť. V dôsledku pitia alkoholu tu totiž zomrelo najmenej 23 ľudí.

Zahraničná agentúra Reuters informovala o kritickej situácií v Turecku. V priebehu tohto mesiaca bola totiž zvýšená spotrebná daň z alkoholu o 8 %, a to v prípade väčšiny alkoholických nápojov. Mnohí podnikatelia tak prešli k radikálnemu riešeniu, ktorým je pančovanie alkoholu.

Na následky otravy metanolom už zomrelo 23 ľudí, pričom úrady nevylučujú ďalšie tragédie. Istanbulská polícia však nezaháľa a spravila raziu na troch rozličných miestach, na ktorých dokopy skonfiškovala tonu alkoholu, čo činilo 880 fliaš nezákonne vyrobených destilátov v hodnote takmer 40-tisíc eur.

Na vážnu situáciu zareagovala aj turecká komora chemických inžinierov, pričom jej zástupcovia na tlačovke uviedli, že zvýšený počet úmrtí je dôsledkom nárastu cien liehovín. ,,Liter alkoholického nápoja sa rovná trojdňovej mzde zamestnanca s minimálnym platom. Nikde na svete nie sú dane z alkoholu vyššie než v Turecku,“ uviedol jeden z odborníkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: af.reuters.com  |  Foto: Pixabay, YouTube