Verejnoprávna televízia sa v týchto chvíľach zaoberá škandálom, ku ktorému došlo v živom vysielaní obľúbenej relácie Dámsky klub. Moderátorka Iveta Malachovská privítala na pôde RTVS primára Ladislava Košťála z Ružinovskej nemocnice, pričom ten sa postaral o poriadne faux pas.

8. júna privítala moderátorka Iveta Malachovská v obľúbenej relácii Dámsky klub Ladislava Košťála. Počas debaty v priamom prenose však jedno z jeho vyjadrení vyvolalo pobúrenie divákov, keď Afroameričanov nazval “negri”. „No, my toho máme strašne veľa. Arabi to nemajú, negri to nemajú. Tam to je asi dané Európou,” uviedol na margo témy ohľadom karpálneho tunela. Naoko nevinná poznámka, ktorú si v prvom momente neuvedomila zrejme ani moderátorka, však neostala bez povšimnutia, pričom k veci sa napokon vyjadrila aj samotná verejnoprávna televízia.

„RTVS odsudzuje akékoľvek náznaky a prejavy rasistického charakteru. Bohužiaľ, v tomto prípade išlo o živé vysielanie, ktoré je charakteristické svojou špecifickou dynamikou. Moderátorka po spornom vyjadrení respondenta automaticky ukončila rozhovor. Ďalšie okolnosti vzniknutej situácie preverujeme,” uviedla pre Topky hovorkyňa Andrea Pivarčiová. Ako tiež uviedla samotná Iveta Malachovská, celá situácia ju veľmi mrzí, kým záznam z relácie bol vymazaný aj z archávu RTVS.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: RTVS, Topky.sk