To je ale škandál! Inak sa totiž nedá nazvať počin známeho a obľúbeného slovenského speváka. Ten mal bez okolkov ukradnúť text piesne známej kapele. Napokon skončil na súde, ktorý krádež uznal.

Obľúbený spevák a bývalý superstarista Peter Cmorík (39) má zrejme hlavu v smútku napriek tomu, že doma mu robí radosť rodinka s dvojičkami. Pred šiestimi rokmi totiž zahral na predvolebnom mítingu strany SDKÚ vtedy neznámu pieseň, v ktorej použil síce vlastnú hudbu, avšak text kapely Živé kvety z piesne Bez konca. Podľa medializovaných informácii sa napokon Cmoríkov manažér kapele ozval a požadoval povolenie na remake ich pôvodnej skladby, no nepochodil.

Spevák tak skončil v súdnom spore, ktorý sa tiahol celé roky, no nedávno padol tvrdý verdikt. Podľa slov speváčky kapely Lucie Piussi musí exsuperstarista zaplatiť odškodné 3 000 eur, súdne trovy a verejne sa ospravedlniť: “Verdikt je takýto: Musí sa veľkým písmom v presne znejúcej formulácii ospravedlniť na vlastné náklady v Novom Čase, zaplatiť 3 000 eur a všetky súdne trovy. Tá suma je symbolická, ale to ma netrápi,” napísala na sociálnej sieti.

Cmoríkovi však naložila ešte oveľa viac: “Hlavné je, že si nabudúce každý takýto hajzlík rozmyslí, či len tak ukradne inej kapele text a bude ho vydávať za svoj. Spravodlivoť v tomto prípade zvíťazila!” nešetrila expresívnym výrazom na margo speváka. Kapela ani samotný Cmorík sa k záležitosti nechceli príliš vyjadrovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Živé kvety │ Foto: Facebook/Živé kvety, Lucia Piussi, Peter Cmorík, Instagram/petercmorikband, YouTube/cektor007