Najlepší strelec v histórií slovenskej futbalovej reprezentácie je voľným hráčom. 34-ročný útočník mal zmluvu v Slovane do 30. júna 2016. V Slovane mu ponúkli kontrakt, no už nie hráčsky. To Vitteka nepotešilo.

[sociallocker]Mnohými už dávno hádzaný do starého železa, sám sa tak necíti. A vlastne sa mu netreba ani čudovať. Stále má “len” 34 rokov. Mnohí hráči hrajú do 36 či 38 rokov. Prácu v Slovane odmietol, pretože ešte chce hrať a nie sa len pozerať. V minulej sezóne bol celkovo napriek zraneniam najlepším strelcom klubu, v lige zaostal o gól za legionárom Tamásom Priskinom.

“Robovi Vittekovi sa koncom júna skončila zmluva v Slovane Bratislava. Osobne som s ním viedol niekoľko spoločných rokovaní, na ktorých sme sa bavili o rôznych možnostiach ďalšej spolupráce. Je odchovancom nášho klubu a za tie roky urobil pre Slovan veľmi veľa. Preto som mu ponúkol možnosť naďalej pokračovať v Slovane v štruktúrach klubu ako manažér pri prvom mužstve. Túto ponuku však odmietol s tým, že chce pokračovať vo svojej futbalovej kariére. Jeho rozhodnutie samozrejme akceptujeme a naďalej sa môže individuálne pripravovať v našom klube. Robo má u mňa dvere otvorené a je iba na ňom, ako sa smerom do budúcna rozhodne. Pevne verím, že naše cesty sa ešte stretnú. Za všetko mu ďakujeme a želáme veľa šťastia v novom pôsobisku,” uviedol pre web Slovanu viceprezident klubu.

Kde bude jeho kariéra pokračovať, nevie teraz nikto. Okrem Slovanu hral v minulosti aj za viaceré zahraničné kluby. Hral v Nemecku, Francúzsku či Turecku. V ostatných troch sezónach odohral za Slovan 63 zápasoch, strelil 32 gólov.

Možností je niekoľko, no všetko sú len špekulácie. Iný klub na Slovensku? Česko? Maďarsko? Exotika? Ťažko povedať. Ak by nebýval zranený, záujem oňho by bol určite väčší.

Zdroj: eurofotbal.cz | Foto: Facebook[/sociallocker]