V pondelok 10. júna boli záchranné zložky privolané k mimoriadnemu požiaru, pri ktorom zhorela technika za pol milióna eur. Nešťastie sa stalo v obci Spišská Belá, pričom pri likvidácii ohňa nebola zranená žiadna osoba.

Uplynulý pondelok kontaktoval linku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove 34-ročný muž z obce Spišská Belá, kedy oznámil rozsiahly požiar v jednej z miestnych firiem. Vo večerných hodinách zachvátili objekt, ktorý slúži na spracovanie drevenej hmoty, plamene, ktorým sa nevyhli ani okolité prístrešky na piliny a štiepku. Ako uvádza polícia, elektroinštalácia, ako aj pracovné stroje boli kompletne zničené, pričom škoda bola vyčíslená na astronomických 500 000,- eur.

S požiarom píly v okrese Kežmarok bojovalo takmer 30 príslušníkov hasičského zboru s ohňom dvanásť hodín a napokon sa im podarilo ochrániť aspoň druhú budovu nachádzajúcu sa v blízkosti. Následkom nešťastia doposiaľ nikto neutrpel žiadne zranenia a kežmarský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločin poškodzovanie cudzej veci.

Zdroj: Polícia | Foto: HaZZ