Potom, čo všetci študenti ostali v rámci mimoriadnych bezpečnostných opatrení v rámci koronavírusu doma, sa ich rodičia obávali, ako dobehnú zameškané učivo. Učitelia preto začali denne posielať svojim žiakom úlohy a rôzne zadania, ktoré mali nahradiť riadne vyučovanie. Dostali sa však ku všetkým?

Počas obdobia, kedy Slovensko bojuje s pandémiou koronavírusu, sa žiaci aj ich rodičia musia po desiatkach rokov zmieriť s domácim vyučovaním. Kým školstvo momentálne funguje v úspornom režime a výučba prebieha tzv. online prenosom, žiaľ, nie všetky deti v krajine majú rovnaké možnosti. Okrem iného za to môže skutočnosť, že nie každá domácnosť má internetové pripojenie, a taktiež sa školstvo nikdy dôsledne nepripravovalo na možnosť domáceho diaľkového štúdia mladistvých žiakov.

Na predmetný problém aktuálne upozornil premiér Igor Matovič, podľa ktorého je nielen nevyhnutné, ale predovšetkým správne, aby mali znevýhodnené deti možnosť naučiť sa zameškané učivo počas letných prázdnin. Na sociálnej sieti iba pred okamihom zverejnil status, ktorý sa stretol s pozitívnymi reakciami mnohých voličov.

“Desiatky tisíc detí nemá doma internet, nemajú doma počítač či tablet. Keď im skončia “prázdniny” a následné skutočné prázdniny, budú v obrovskej nevýhode voči svojim rovesníkom. Je správne týmto deťom, (ak bude, dúfajme, dobrá situácia), umožniť aspoň jeden mesiac v lete v škole dobehnúť zameškané? … ak budú chcieť ich rodičia?” pýta sa premiér verejnosti. Aký máte názor na letné vyučovanie vy?

[poll id=”170″]

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/I.M.