V polovici mája otriasol celým Slovenskom prípad zavraždeného 16-ročného Tomáša, ktorého pripravila o život jeho rovnako stará kamarátka Judita. Z detailov jej besnenia zostali mnohí šokovaní, na čele s rodinou mladíka. Pred pár dňami sa im však dostalo nečakanej rany zo strany gymnázia, ktoré navštevovali obaja tínedžeri. Okamžite prichádza reakcia zo strany verejnosti.

Tomáš (†16) zo Žiliny zomrel rukou kamarátky Judity, ktorá na neho mala zaútočiť hneď dvoma nožmi. V priebehu agresívneho útoku mu uštedrila 49 bodnorezných rán, ktorým nakoniec podľahol. Detaily z vyšetrovania sú naozaj desivé a len ťažko si predstaviť, ako tieto skutočnosti musela znášať jeho trúchliaca rodina.

Mamu zavraždeného tínedžera Andreu však nedávno šokovala informácia, že sa za vrahyňu zaručili niekoľkí pedagógovia z gymnázia, ktoré navštevovali obaja stredoškoláci. ,,…rada by som sa im pozrela do očí, príp. im dala možnosť nahliadnuť do policajného spisu. Ďakujem, že ste si takto úprimne uctili pamiatku môjho syna a vášho excelentného žiaka,“ ironicky poznamenala.

Pravdou však je, že nešlo iba o pár učiteľov, ale o celé vedenie školy, ktoré Judite poskytlo spoločenskú záruku. Zaväzujú sa, že budú dohliadať, aby si 16-ročná vrahyňa plnila svoje školské povinnosti a aby nepokračovala v žiadnej protiprávnej činnosti. Jedným z mnohých Slovákov, ktorý iba neveriacky krútili hlavou, bol bývalý žiak gymnázia Eduard.

21-ročný muž, ktorý je zároveň aj známym rodiny obete, sa rozhodol zorganizovať tichý protest a blokádu školskej budovy na Varšavskej cesty od 16. do 18. decembra. „Smrť žiaka školy by mala byť pre pedagógov mementom, ktoré učiteľmi zatrasie. Takže budeme brániť systém, ktorý nás sklamal? Školu, ktorá nás zradila? Alebo sa otvorene postavíme voči tomuto skorumpovanému systému? Je to na vás a na vašom svedomí,“ apeluje na Slovákov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Eduard Ž.  |  Foto: Facebook/Eduard Ž., Gymnázium Varšavská cesta, Tomáš T.