Robert Fico sa pred pár týždňami uchádzal o post predsedu Ústavného súdu, no svoju kandidatúru napokon po verejnom tlaku stiahol. Dostane sa bývalý premiér na svoj vytúžený flek? Čaputová v tom má jasno!

Predseda strany Smer-SD Robert Fico sa pred pár týždňami pokúšal uspieť vo výbere na post predsedu Ústavného súdu. Po verejnom tlaku a tlaku médií sa napokon rozhodol stiahnuť a prisľúbil, že tento rok kandidovať nebude. Najnovšie sa bude musieť zrejme poobzerať aj po novom bývaní, keďže byt v Bonaparte skončí po väzbe Bašternáka v dražbe.

Novozvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová napokon porazila kandidáta s podporou Smeru Maroša Šefčoviča, ktorý nevylučuje ani politickú kariéru na Slovensku. Po otázke denníka Sme ohľadne Fica ale odpovedala jasnou rečou: „Predovšetkým, pre mňa bude legitímnym partnerom na debatu premiér krajiny viac ako predseda strany,“ znie jednoznačné stanovisko prezidentky, ktorá sa tak mieni stretnúť predovšetkým s Pellegrinim.

Rovnakú rétoriku zvolila aj v prípade otázky na to, či Robert Fico stále nepatrí na Ústavný súd: „Áno. V tomto nemám dôvod meniť názor. Pri všetkom rešpekte k jeho pozícii a k tomu, čo urobil, pre mňa sa predstava sudcu Ústavného súdu spája predovšetkým s atribútom nezávislosti a nestrannosti,“ odpovedá jednoznačne. Robert Fico sa tak zjavne nebude mať šancu dostať na plánovaný post. V nestrannosti zároveň pokračuje aj samotná prezidentka, ktorá v priebehu tohoto týždňa definitívne opustí stranu Progresívne Slovensko a do svojho tímu si podľa vlastných slov nebude vyberať len z radov PS a prioritou bude pre Čaputovú predovšetkým odbornosť a skúsenosti.

Čaputová sa chce stretnúť predovšetkým s premiérom Pellegrinim
Robert Fico podľa nej nepatrí na Ústavný súd

Zdroj: Sme.sk │ Foto: Facebook, YouTube