Filmová sága o čarodejníkovi Harrym Potterovi si získala mimoriadnu priazeň divákov po celom svete. Príbehy o troch čarodejníkoch si zamilovali mladí aj starí, pričom dej dotvárali i ďalšie zaujímavé postavy. Jednou z najobľúbenejších bol zaiste filmový Hagrid, ktorého stvárnil herec Robbie Coltrane.

68-ročný škótsky herec Robbie Coltrane bol neodmysliteľnou súčasťou filmovej série o Harrym Potterovi, ktorá vznikla na motívy rovnomenných kníh. Postavu Rubeusa Hagrida, ktorý bol blízkym priateľom hlavých postáv, vytvorila autorka J. K. Rowlingová. Ako sa však zdá, dobrák so slabosťou pre nezvyčajné tvory má v súkromnom živote zdravotné problémy. Herec už dlhé obdobie bojuje s osteoartritídou, pričom lekári mu odporučili výrazne schudnúť. Vzhľadom na skutočnosť, že sa mu to nepodarilo, Robbie je v dôsledku zhoršenia zdravotného stavu už niekoľko týždňov odkázaný na invalidný vozík.

„Robbie má už roky neznesiteľné bolesti, pričom jeho problémy s kolenom sa neustále zhoršujú. Nedokáže chodiť bez pomoci a kým čaká na špeciálny chirurgický zákrok v Amerike, dostal invalidný vozík. Je to pre neho veľmi frustrujúce, no dúfa, že po operácii sa znova postaví na nohy,“ prezradil zdroj z hercovho okolia.

Zdroj: Dailymale.co.uk | Foto: Fanpop, Toronto, Twitter