“Hitom” internetu, televízie, či tlače sa na sklonku minulého roka stala dopravná nehoda exposlanca Daniela Lipšica. Predovšetkým na sociálnych sieťach sa vtedy rozprúdili bujaré debaty prívržencov aj odporcov advokáta. Tento “internetový ošiaľ” síce na verejnosti utíchol, kauza však bola vyšetrovaná aj keď sa o nej na verejnosti až toľko nediskutovalo. Teraz je vyšetrovanie na konci. Aký je jeho výsledok?

Pripomeňme si najprv, ako celý prípad vôbec vznikol. Dňa 19. septembra 2016, vtedy ešte poslanec NRSR Daniel Lipšic, zrazil na križovatke ulíc Kutuzovova a Vajnorská okolo ôsmej večer 72-ročného dôchodcu, ktorý bohužiaľ aj napriek pohotovému zásahu Lipšica, ktorý mu poskytol prvú pomoc zraneniam podľahol. Exposlanec sa na mieste podrobil aj dychovej skúške, ktorá bola ale negatívna.

Obrázok z nehody.

Vyšetrovanie dopravnej nehody známeho právnika dospelo do štádia, kedy vyšetrovateľ podal návrh na obžalobu. Tento návrh sa podáva na príslušnej prokuratúre. Je teda na posúdení prokurátora, či obžaloba bude alebo nebude podaná. Samotný návrh vyšetrovateľa ešte obžalobou nie je. Tento návrh musí posúdiť prokurátor, ktorý bude skúmať, či vyšetrovateľ postupoval v súlade so zákonom, a či jestvujú dôvody na podanie obžaloby. Ak sa prokurátor zhodne s vyšetrovateľom a podá obžalobu, bude sa musieť Daniel Lipšic postaviť pred súd. O ďalšom vývoji prípadu vás budeme informovať.

Zdroj: topky.sk | Foto: YouTube | Video: YouTube