Pokiaľ niekto nie je expertom na geografiu, tak rozhodne by nedokázal povedať, koľko obyvateľov má každá z cca dvoch stoviek krajín sveta. Áno, trebárs okolité, či všeobecne európske, možno áno, no ak nemáte šajnu o tom, koľko ľudí žije v niektorých afrických či ázijských štátoch, určite v tom nie ste sami. My sme vybrali desiatku tých, ktoré sú ľudnatejšie, než si mnohí myslia.

Bangladéš

Ázijská krajina veľká len o niečo málo viac než Česko a Slovensko v súčte je ôsmym najľudnatejším štátom sveta. Má cca 170 miliónov obyvateľov. Ak by malo Slovensko rovnakú hustotu zaľudnenia, žilo by nás tu takmer 60 miliónov.

Filipíny

Tento štát ležiaci v juhovýchodnej Ázii pozostávajúci z viac ako sedem tisíc ostrovov má cca 300 tisíc kilometrov štvorcových, čo je menej než Poľsko, no žije na nich približne 115 miliónov obyvateľov a celosvetovo je na 13. mieste.

Tanzánia

Len málo Slovákov by tento africký štát našlo na mape sveta behom pár sekúnd, no s rozlohou väčšou ako Francúzsko a Taliansko v súčte nie je rozhodne trpaslikom. Zároveň tam žije asi 67 miliónov obyvateľov a má jeden z najväčších medziročných prírastkov. Je najväčšie mesto je ľudnaté ako clé Slovensko a trebárs už v roku 2030 by mohla mať Tanzánia cez 75 miliónov ľudí.