Dlhoročné opory slovenskej futbalovej reprezentácie sa nestretávajú len v reprezentácií. Ich životné cesty, resp. tie športové sa spojili v Turecku. Obaja totižto aktuálne pôsobia v poprednom tureckom klube Fenerbahce Istanbul. Momentálne však musia prehltnúť neúspech.

[sociallocker]V treťom predkole Ligy Majstrov sa v tzv. nemajstrovskej časti postavilo Fenerbahce proti tretiemu tímu uplynulej sezóny francúzskej ligy – AS Monacu. V úvodnom zápase turecký klub zvíťazil 2:1, včerajšia odveta však nedopadla dobre. Hneď v 2. minúte sa Monaco ujalo vedenia, po 20 minútach bolo 2:0. V druhom polčase síce Fenerbahce vyrovnalo, napokon však prehralo 3:1 a v súčte oboch zápasov 4:3. Martin Škrtel hral celý zápas, Miroslav Stoch nastúpil v 78. minúte za stavu 1:3 na trávnik namiesto Hasana Kaldirima.

AS Monaco má tak istú účasť v poslednom predkole Ligy Majstrov a aj prípadný neúspech by znamenal aspoň istotu Európskej ligy, Fenerbahce na Ligu musí zabudnúť a zahrá si posledné predkolo Európskej ligy.

Rovnako ako Fenerbahce dopadol aj Trenčín, ten v dvojzápase nestrelil Legií Varšava ani gól. Vypadla aj Sparta Praha, naopak Plzeň postúpila.

zdroj: evysledky.com | Foto: Facebook[/sociallocker]