O tom, že Rómovia sú naozaj talentovaní a hudobný sluch majú v krvi, sa presvedčíte po zhliadnutí nasledujúceho videa. Skupina mladých Rómov z Humenného sa odhodlala k naozaj krásnemu počinu, a to prespievať známu pieseň We are the world, ktorá pred pár dňami čelila vlne kritiky, keďže slovenskí speváci ju skôr pokazili ako vyzdvihli. Táto cover verzia však stojí za vypočutie!

Skupinka mladých Rómov z Podskalky (okres Humenné) ešte pred tromi rokmi prespievali túto nesmrteľnú pieseň. Pred pár rokmi však ani netušili, že so skladbou, ktorú prespievali len v rámci voľného času, sa stanú hitom internetu. Od tej chvíle si ju spievajú na besiedkach a vianočných večierkoch, keďže je podali vo vianočnom nádychu. Rómska verzia mala taký úspech, že do osady dokonca na dva dni prilákali poľských dokumentaristov, ktorých ich život veľmi zaujal.

Garantujeme vám, že po vypočutí tejto verzie krásnej pesničky si už na nepodarený výkon našich slovenských spevákov ani nespomeniete. Markíza a protagonisti z videa by si mali vziať príklad z týchto mladých ľudí. Veď si spravte názor sami!

Zdroj: YouTube