Švédski “učitelia dejepisu” na čele s Joakimom Brodénom, ktorí sú stále populárnejší aj na Slovensku dnes oficiálne vydávajú svoj ôsmy radový album. Jeho názov je The Last Stand.

[sociallocker]Sabaton sa v priebehu pár rokov zaradil k metalovej smotánke, a to aj vďaka svojskému štýlu. Ich piesne sú prakticky všetky o vojnách, v textoch sú odkazy na rôzne významné postavy dejín, významné udalosti či miesta.

Okrem toho je veľkým lákadlom skupina aj preto, lebo ich koncerty sú plné efektov, skvelých výkonov a členovia skupiny sú v neustálom kontakte s publikom. Sabaton je už dobre známy aj u nás, nedávno bol predkapelou Iron Maiden, no mnohí išli na koncert práve kvôli švédskej skupine! Sabaton môžeme pravidelne vídať aj v Česku, odkiaľ pochádzajú aj spevákovi predkovia.

Album The Last stand je teda celkovo ôsmy počin. Toto všetko stihli páni za 13 rokov, pričom minulý album Heroes vyšiel v máji 2014. Skupina už niekoľko singlov vypustila vopred, medzi ne sa radia aj piesne “The lost batallion” či “Shiroyama”.

Zdroj: YouTube | Foto: Facebook
[/sociallocker]