Uplynulý piatok sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave a v košickej Steel aréne konali prvé zápasy hokejové šampionátu, kde okrem iných excelovali aj chlapci reprezentujúci Slovensko. V sobotu 11. mája sa postavili proti Fínom, pričom zápas bol mimoriadne napínavý až do konca!

Je tomu len zopár minút, čo sa v košickej Steel aréne stretli na ľadovej ploche mužstvá Slovenska a Fínska, ktoré viedli mimoriadne vyrovnaný súboj. Kým v prvej tretine dali naši chlapci gól v 11. minúte, v nasledujúcich Fíni vyrovnali a následne sa dostali do vedenia. V druhej tretine však obranca Martin Marinčin vyrovnal a diváci na štadióne či pri televíznych obrazovkách jasali.

KANDRÁČOVCI PREKONALI SAMI SEBA:Z NOVEJ HOKEJOVEJ HYMNY SÚ SLOVÁCI NADŠENÍ!

Všetko však obrátila tretia tretina, kedy Fíni otočili skóre najskôr na 2:3, pričom v poslednej minúte potvrdili svoje víťazstvo posledným gólom večera. Fíni napokon porazili Slovákov 2:4 s tým, že trikrát na bránku skóroval Kaapo Kakko. Rovnako dobre však svoj zápas odohrali aj bratia Česi, ktorí porazili Nórsko s fantastickým výsledkom 2:7.

VYSOKOHORSKÁ PRIRÁŽKA ZA PIVO A JEDLO: MS V HOKEJI VALCUJÚ ŠIALENÉ CENY!