Viktor Vincze (29) je ako moderátor markizáckych Televíznych novín na očiach verejnosti takmer denno-denne. Okrem toho si však svoju základňu fanúšikov buduje aj prostredníctvom osvety na sociálnej sieti. Tam sa venuje ekologickým témam, kde háji planétu Zem a otvára fanúšikom oči ohľadom márnivosti, odpadov či zdravia. Tentokrát sa vybral na transfúznu stanicu a fotografiu s posolstvom zdieľal medzi sledovateľmi.

Viktor Vincze, moderátor spravodajstva, herec a ekológ, často prináša vo svojom osobnom profile mnohé návrhy, dojmy či riešenia, ako planétu, po ktorej kráčajú milióny ľudí, odľahčiť. Život však nie je iba o odpade a recyklácii, ale najmä o krvi, ktorá prúdi v žilách: „Len človek dokáže dať toľko krvi človeku, ako človek človeku. Doslova. Nevieme ju vyrobiť v žiadnom labáku ani fabrike, iba v našich telách. Preto sme my sami jedinou záchranou pre tých, ktorí sa zrania, havarujú alebo ich čaká operácia. Ja som svoj polliter dnes daroval blízkemu, ktorý ide pod nôž.“

Okrem toho sa Viktor snaží povzbudiť tých, ktorí krv darovať môžu, aby tak urobili. „Choďte svoju živú vodu hoc hneď zajtra darovať aj vy, lebo možno už pozajtra budete cudziu krv potrebovať ako pacient. A okrem toho môžete byť ešte aj ekologickí! Budete vlastne súčasťou nového typu zdieľanej ekonomiky, bloodsharingu,“ moderátor dodáva v závere spríspevku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: IG/ viktorvincze