Juraj Slafkovský patril k najsledovanejším postavám hokejového šampionátu v Prahe a mladý športovec sa teraz zahral na Nostradama a zaprognózoval si, ako dopadne slovenský výbervedený Francescom Calzonom v Nemecku.

My na úvod musíme povedať, že by sme sa rozhodne nehnevali, ak by jeho odvážna predpoveď vyšla.

Slafkovský povedal, že verí v úspešný vstup do šampionátu (otvárací zápas hráme v pondelok proti Belgicku) a na postup zo skupiny E z 1. miesta. Tým by ale naš príbeh rozhodne neskončil. Aspoň podľa neho.

Po školení znie z kabíny: „Veríme, že si to neodskáču len tí malí!“

Dodal, že v osemfinále narazíme na Chorvátsko, ktoré vyradíme a stopku nám vystaví vo štvrťfinále silné Francúzsko.

My sme sa pozreli na to, či by vôbec takto naša cesta vyzrať mohla a zistili sme, že áno. Víťaz skupiny E by sa teoreticky mohol stretnúť v osemfinále s Chorvátskom ako tretím tímom skupiny B a vo štvrťfinále víťaz skupiny E skutočne v prípade postupu narazí na víťaza skupiny D (prípadne druhého zo skupiny F), pričom Francúzsko hrá v skupine D.

Len dodáme, že podľa bookmakerov bolo pred šampionátom Slovensko štvrtým najväčším outsiderom, keď vyššie kurzy na titul či trebárs aj štvrťfinálovú účasť boli vypísané len na Slovinsko, Albánsko a Gruzínsko. Len o málo lepšie vyhliadky malo mať trbárs Poľsko, Škótsko či Rumunsko.

Kto vyhrá EURO ´24? Chatbot ChatGPT verí TEJTO krajine!

Zdroj: Čas.sk | Foto: IG/_slafkovsky_