Slávna a oceňovaná herečka, ktorá sa teší dvom oceneniam Oscar, oznámila fanúšikom veľmi smutnú správu. Hviezda Hollywoodu sa podľa svojich slov musí pasovať s rakovinou. V jej živote ide pritom už o druhý boj s vážnym onkologickým ochorením.

Úspešná a oceňovaná herečka Jane Fonda, ktorá stvárnila skvelé postavy v množstve filmov, oznámila fanúšikom na sociálnej sieti smutnú správu. 85-ročná hviezda Hollywoodu podľa svojich slov bojuje s rakovinovým ochorením. Po tom, čo jej lekári diagnostikovali Non-Hodgkinov lymfóm, začala so šesť mesiacov trvajúcou chemoterapiou.

Americká herečka však v statuse prízvukuje, že ide o dobre liečiteľný nádor s 80-percentnou úspešnosťou. Zahájenie terapie znáša zatiaľ celkom dobre a mieni sa aj naďalej venovať svojim aktivitám v ochrane klímy a rovnosti práv. V jej prípade ide u ž o druhú liečbu rakoviny, pričom prvýkrát napadla herečkinu kožu.

Jane Fonda si ale uvedomuje, aké posolstvo jej zároveň choroba prináša: „Rakovina je učiteľ a ja dávam pozor pri lekciách, ktoré mi prináša. Jedna dôležitá vec, ktorá mi už bola ukázaná, je dôležitosť komunity. Rastom a prehlbovaním komunity nie sme samy. A rakovina spolu s mojím vekom, takmer 85 rokov, ma definitívne učí nevyhnutnosti adaptovať sa na nové skutočnosti.“ S rakovinou bojuje pritom aj člen slovenskej kapely IMT Smile.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/janefonda |  Foto: Twitter, IG/janefonda