Celý svet oplakáva tragickú smrť úspešnej športovkyne, ktorej sa stala osudnou nehoda na horách, ktoré tak milovala. Jej partner dlhé hodiny čakal, kým sa horolezkyňa vráti do základného tábora. To sa však už nikdy nestane! Jej telo totiž našli o dva dni neskôr. 

Americká horolezkyňa Hilaree Nelsonová tragicky zomrela vo veku 49 rokov po páde lavíny v Nepále. Spoločne s partnerom Jamesom Morrisonom 26. septembra vyliezla na vrchol Manaslu, ktorý má neuveriteľných 8 136 metrov. K nehode došlo potom, čo sa z hory spustili na lyžiach.

O detailoch tragédie prehovoril samotný James, ktorý sa z hory spustil ako prvý. ,,Hilaree ma nasledovala a spustila malú lavínu. Podrazila jej nohy a niesla úzkym snehovým svahom južnou stranou. Urobil som všetko, čo som mohol, aby som ju našiel. Posledné dva dni som strávil v helikoptére, aby som ju spoločne so záchranármi našiel,“ priznal na sociálnej sieti.

Tím záchranárov napokon po dvoch dňoch pátrania objavil telo skvelej skialpinistky, ktorá po sebe zanechala dve deti. Zarmútený partner sa ospravedlnil, že jej nedokázal pomôcť a nenašiel ju včas. ,,Som z jej straty absolútne zdrvený,“ dodal. Hilaree bola pre Spojené štáty klenotom, keďže ako prvá žena na svete vyliezla na Mt. Everest a Lhotse v priebehu 24 hodín.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bbc.com  |  Foto: IG/jimwmorrison, Twitter