Tri mesiace ubehli ako voda a fanúšikovia slávnej anglickej Priemier league sa opäť môže tešiť na ten najlepší futbal. Dvadsať klubov bude bojovať o slávu, česť, titul a veľké peniaze.

[sociallocker]Minulá sezóna najvyššej anglickej ligy sa niesla v znamení senzačného titulu odpisovaných “líšok” z Leicestru. Príjemne prekvapil aj mladý tím Tottenhamu, ktorý predvádzal krásny ofenzívny futbal a napokon skončil na 3. mieste. Naopak bohatá Chelsea bude chcieť zabudnúť na “tragické” 10. miesto.

Minulá sezóna dala svetu aj množstvo nových hviezd a skvelých mladíkov. Alli, Rashford, Iheanaho, Vardy, Mahrez, Kanté, Ighalo, Payet či Dier. O týchto menách nebolo do minulej sezóny veľa počuť.

V lete výrazne posilnila nielen spomínaná Chelsea, ale aj duo klubov z Manchestru (oba utratili viac než 150 miliónov libier). Predovšetkým sága s menom “Pogba do United” bola rozšírená a rozmazávaná kde sa len dalo. Nezaháľal ani Liverpool a kvalitné postavy priviedli do svojich zostáv aj iné celky.

Najväčším favoritom na titul je Manchester City nasledovaný Manchestrom United. Bez šance nebudú ani londýnski rivali Arsenal, Chelsea a Tottenham. O korunu pre kráľa strelcov sa určite pobijú Kane, Aguero či Ibrahimovič a netreba zabúdať ani na Vardyho, Lukakua či Maného.

Sezóna to bude rozhodne zaujímavá, veď okrem fantastických hráčov sa zišli vynikajúce mená aj na trénerských postoch. Kto bude aký úspešný ukážu už prvé kolá, no o titule sa bude rozhodovať až v máji, posledné kolo bude na programe 21. mája 2017.

[poll id=”20″]

Prvé kolo sezóny 2016/2017:

46

Zdroj: Fotbal90.cz, eurofotbal.cz | Foto: Facebook

[/sociallocker]