Očkovacia lotéria s názvom ,,Zdravie je výhra“ momentálne trhá na Slovensku rekordy sledovanosti. Jednou z podmienok získania výhry je totiž zdvihnutie telefónu a vyslovenie správneho hesla. Sledovanie v priamom prenose však už viac nebude potrebné.

Očkovacia lotéria sa aktuálne vysielala na televíznych obrazovkách RTVS v hlavnom vysielacom čase o 20.30 hod. Nová relácia ,,Pečie celé Slovensko“ však zmení programovú štruktúru, pričom od 10. októbra sa žrebovanie posunie na 21.30 hod. s trvaním do 22.00 hod. To sa nepáči mnohým Slovákom, keďže niektorí si v nedeľu chodia skoršie ľahnúť alebo sa nachádzajú v práci.

S riešením prišli dvaja študenti Adam Vician a Ján Parilla z Fakulty elektrotechniky a informatiky na STU v Bratislave. Vytvorili totiž aplikáciu s názvom ,,Vyhraj lotériu“, ktorú si stačí nainštalovať do svojho mobilu bez registrácie či poplatku. Vďaka novej “appke“ je zaočkovanému človeku vždy odoslané aktuálne heslo.

Do mobilnej aplikácie je taktiež možné pridať svoje kódy a v priebehu týždňa sledovať, či sa na súťažiaceho neusmialo šťastie aj v prípade menších výhier. Vývojári zároveň upozorňujú, že v systéme sa neukladajú žiadne osobné údaje o človeku, ktorý absolvoval vakcináciu proti ochoreniu COVID-19.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk   |  Foto: FB/RTVS, vyhrajloteriu.sk