Prinášame vám aktuálne informácie o dianí v Bruseli. Ráno okolo ôsmej hodiny letiskom v Bruseli otriasli dva výbuchy. Či za explóziami stoja teroristi, zatiaľ známe nie je. Správu priebežne aktualizujeme.

Letiskom v Bruseli každoročne cestuje 23 miliónov pasažierov. K výbuchom došlo k nekontrolovanej zóne, do ktorej má prístup prakticky ktokoľvek.

14:30 K útoku na Brusel sa prihlásil Islamský Štát. Počet obetí bude pravdepodobne oveľa vyšší ako sa predpokladalo. Iba v metre zahynulo vyše 20 ľudí a viac ako 100 bolo zranených.

Momentálne je v okolí Bruselu neuveriteľný rozruch. Bol zastavený a prehľadaný vlak, v ktorom našťastie nič nebolo nájdené.

Na letisku Zavantem bola nájdená vesta s výbušninami, ktorá sa zrejme mala stať súčasťou ranného útoku. Bola zneškodnená policajnými jednotkami.

Veľký otáznik vznikol kvôli náhlej evakuácií zamestnancov jadrovej elektrárne pri Bruseli. Či evakuácia súvisí s útokmi nie je jasné, prípadné ohrozenie jadrovej elektrárne by však bolo obrovskou hrozbou nielen pre Belgicko, ale pre celý svet. V pohotovosti je doslova celá Európa.

Všetky lety smerujúce k Bruselu sú odkláňané.

13:00 Počet obetí stúpol na minimálne 28. Boli zadržaní dvaja podozriví kilometer od stanice metra, v ktorej došlo k výbuchu. Svet vyjadruje sústrasť Bruselu. Symbolom spolupatričnosti sa stáva aj táto kresba.

11:40 Belgické tajné služby údajne vedeli o hrozbe útokov! Nevedeli však kedy a kde sa majú uskutočniť.

Belgicko uzatvorilo hranice s Francúzskom. Istým spôsobom sa vyvracajú teórie o tom, že útoky nesúvisia so zadržaním podozrivých z útokov v Paríži.

11:00 Minimálne 23 mŕtvych ľudí a desiatky zranených, taký je výsledok útokov na Brusel. Pri viacerých explóziách v metre zahynulo minimálne 10 ľudí. Verejná doprava v Bruseli je úplne odstavená.

Začínajú zlyhávať aj mobilné siete, úrady žiadajú obyvateľov aby komunikovali radšej cez web a mobilné siete nechali voľné pre záchranné služby.

V krajine je vyhlásený stav najvyššej pohotovosti.

10:15 Počet obetí výbuchov v Bruseli stúpol na 13, zranených je až 35 ľudí. Uvádza sa, že výbuch v metre nebol jeden, ale išlo o sériu štyroch výbuchov na viacerých staniciach metra.

Vyšetrovatelia potvrdili, že explózia na letisku bola samovražedným útokom.

9:50 Bruselom sa ozval ďalší výbuch! Tentokrát v metre v blízkosti letiska. Tretia explózia už bola označená za “teroristický útok na Brusel.”

Počet potvrdených obetí ranných explózií na letisku je 11 osôb. Zranených bolo minimálne 25 ľudí.

9:30 Viaceré médiá uvádzajú až 11 mŕtvych osôb, kým tesne po útoku bola potvrdená iba jedna obeť výbuchov.

Všetky odlety aj prílety bruselského letiska sú do odvolania zrušené. V priestoroch prebieha evakuácia. Polícia vyzýva, aby sa k letisku ľudia nepribližovali.

Zdroj: DailyMail, Twitter