Monika Jankovská čelí takmer rok za mrežami väznice neustálym psychickým peripetiám. Kým sprvu protestovala dlhodobou hadovkou, pri ktorej rapídne schudla, prednedávnom sa údajne pokúsila vziať si vlastný život nadmerným požitím liekov na spanie. Momentálne má však slnečný výhľad na príjemnejšiu budúcnosť.

Aj keď Špecializovaný trestný súd rozhodol v prospech Jankovskej a z väzby by mala byť ku dňu 11. marca prepustená, vo veci ešte musí rozhodnúť Najvyšší súd. V prípade potvrdenia verdiktu bude bývalá štátna tajomníčka čeliť nielen nekomfortnému monitorovaciemu náramku, ale aj rôznym zákazom a nariadeniam.

Čo čaká Moniku Jankovskú na slobode?

  • zákaz vycestovať do zahraničia do skončenia trestného konania
  • povinnosť zdržiavať na určenej adrese
  • zákaz vstupovať do budovy Okresného súdu Bratislava I. a Krajského súdu Bratislava, ako aj do budovy Okresného súdu Bratislava V. s výnimkou účasti na úkonoch trestného konania, vrátane vykonávanej kontroly probačným a mediačným úradníkom alebo súdneho a správneho konania
  • zákaz styku a kontaktu akýmkoľvek spôsobom s osobami obvinenými, svedkami a znalcami v trestnej veci s výnimkou účasti na úkonoch trestného konania alebo súdneho a správneho konania
  • povinnosť pravidelne, v čase určenom probačným a mediačným úradníkom dostaviť sa k nemu, prvýkrát do troch dní od právoplatnosti tohto uznesenia v pracovnom čase do 12. hodiny k inštalácii technického prostriedku – zariadenia na určenie polohy kontrolovanej osoby.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Topky.sk | Foto: wikimedia.org