6. decembra otriasla celou spoločnosťou tragédia v Prešove, kde na Mukačevskej ulici došlo k masívnemu výbuchu plynu. V dôsledku explózie zachvátil požiar minimálne štyri poschodia 12-podlažného bytového domu, ktorý mal fatálne následky.

Celým Slovenskom aktuálne rezonuje mimoriadne nešťastie, ktoré sa uplynulý piatok udialo na prešovskom sídlisku. V dôsledku explózie zasahovali v 12-poschodovom paneláku desiatky hasičov i zdravotníkov, ktorí ošetrili viac ako 40 osôb. Ako potvrdil Hasičský a záchranný zbor, momentálne je potvrdených 7 obetí tragédie, pričom jedna osoba je stále nezvestná.

Napriek skutočnosti, že ľudia z celého Slovenska zmobilizovali svoje sily a obyvateľom z domu hrôzy posielajú finančnú i materiálnu pomoc, konanie Prešovčanov, ktorí boli priamo na mieste, otriaslo istou mladou ženou. Tá sa pred kamerami televízie JOJ zverila so svojimi bezprostrednými pocitmi, pričom jej slovám dávajú za pravdu stovky Slovákov.

„Keď som vyšla von, nebolo mi všetko jedno a akože.. Ľudia, nehnevajte sa, vaša prvá starosť bola vytiahnuť mobilné telefóny a natáčať videá miesto toho, aby ste pomohli zúfalým ľuďom. Čo je toto za doba? Čo je toto za prístup? Fakt, boli tam zúbožené ženy, ktoré plakali, nevedela som, či tam majú deti, či manželov,“ hovorí so slzami v očiach zdrvená Slovenka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB, noviny.sk