Po výraznom ochladení v posledných dňoch sa na Slovensku podľa vyjadrení meteorológov dočkáme prvého snehu. Ten by mal do krajiny priviať už koncom týždňa. Spočiatku by sa mal objaviť len na severe územia, no taktiež v nižších polohách môžeme očakávať dážď so snehom.

November sa pomaly prehupuje do svojej druhej polovice a mnohí už pociťujú výrazne chladnejše dni i noci. Ako informuje na sociálnej sieti Slovenský hydrometeorologický ústav, koncom týždňa sa musia Slováci, a najmä vodiči na cestách, pripraviť na prvé sneženie.

To prinesie tlaková níž, ktorá bude postupovať od Pobaltia, ponad východnú Ukrajinu a ukrajinsko-ruské pohraničie. Následne sa presunie cez Poľsko a karpatský oblúk, cez ktorý sa dostane i k nám. Najviac studeného vzduchu možno očakávať nad severom Slovenska.

Neskôr sa sneh môže podľa slov meteorológov objaviť aj v nižších oblastiach: „Je však zvýšená pravdepodobnosť, že minimálne na severe územia sa prechodne aj v nižších polohách vyskytne sneženie alebo dážď so snehom a maximálna denná teplota vzduchu tam bude len v intervale od 0 do 5 °C,“ uviedol ústav, ktorý bude situáciu počas týždňa ešte upresňovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) │ Foto: Unsplash