Obľúbené hračkárstvo Dráčik sa teší veľkej obľube zo strany zákazníkov už od roku 1991. Stalo sa rajom pre tých najmenších, no v mnohých prípadoch si malú radosť nájdu aj dospelí. Dnes je už možné objednať si hračky cez e-shop, no mnohí zostali zhrození z textov, ktoré priam svietia na webovej stránke známeho reťazca.

V posledných mesiacoch sa na oficiálnej webovej stránke hračkárstva Dráčik začali objavovať kontroverzné správy. Aj keď nie sú podpísané, je takmer isté, že ich autorom je majiteľ reťazca Dušan Víglaský. Jeho vyjadrenia, ktoré hraničia s hoaxami, sa týkajú pandémie koronavírusu, vojny na Ukrajine, obrannej dohody s USA či LGBTI+ komunity.

Mnohí zákazníci si nevedia vysvetliť, prečo hračkárstvo, prinášajúce deťom radosť, zverejňuje ,,výlevy“, ktoré sú absolútne nevhodné vzhľadom na vekovú skupinu jeho spotrebiteľov. Autor však naďalej trvá na svojom a rozoberá súčasné témy zo svojho pohľadu, pričom ide o desiatky príspevkov.

Slovákom však pohár trpezlivosti pretiekol. Na sociálnej sieti sa začali navzájom vyzývať, aby nepodporovali Dráčika kúpou akejkoľvek hračky. Dokonca sa začalo šíriť heslo #bojkotujemedracik. Situáciou sa už zaoberá aj nadnárodná spoločnosť LEGO, ktorá je jedným z hlavných dodávateľov hračkárstva. Momentálne pozastavila propagáciu Dráčika na svojom webe, a zároveň sľúbila zákazníkom, že kontroverzné správy preskúma.

Kontroverzné správy na webovej stránke Dráčika

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dracik.sk  |  Foto: dracik.sk, Unsplash