Realita kožušinového chovu je poriadne krutá aj na Slovensku. I napriek tomu, že zvieratá sú sťahované z kože zaživa, pravé norkové kožuchy považujú mnohé celebrity za luxus. Slováci sa však rozhodli konať, pričom chcú dať konečne stopku utrpeniu, ktoré musia zvieratá zažívať.

Norkové kožuchy, kabelky z krokodíla či výrobky zo striebornej líšky sú medzi ľuďmi stále obľúbené. Domnievajú sa totiž, že nosením kúskov zo zvierat ukážu svoj luxusný status. Jednou z milovníčok kontroverzných kúskov je rozhodne tenistka Dominika Cibulková v dôsledku čoho schytala poriadnu kritiku nielen od fanúšikov, ale aj od ochrancov zvierat.

Občianske združenie pre rozvoj ľudskosti a udržateľnosti Humánny pokrok sa rozhodlo konať. Pred dvomi dňami totiž odštartovalo petíciu za zákaz kožušinového chovu na Slovensku. Doteraz ju podpísalo viac ako 40-tisíc ľudí, ktorí ukazujú, že im utrpenie zvierat nie je ľahostajné. Ak by takýto zákaz prešiel aj v našom parlamente, Slovensko by sa pripojilo celkom k 13-im krajinám v Európe, kde chov zvierat na kožušiny zakázali.

Podpísať petíciu môžete —TU—!

Zdroj: ideochlp.sk  |  Foto: ideochlp.sk, Instagram/domicibulkova