Vďaka tomu, že výber Kanady zvládol predĺženie duelu proti Česku, stal sa víťazom skupiny A. Nás pre zmenu víťazstvá Nemecka a USA poslali na 4. miesto v skupine B a ani prípadná výhra nad Švédskom (prehrali sme 1:6) by nám nepomohla k posunu v tabuľke.

Čaká nás teda veľmi ťažká konfrontácia s hokejovou kolískou a veľmocou, ktorá na ostatných štyroch šampionátoch vždy dokráčala až do finále. Favorit zápasu je v tomto prípade jasný, je ním krajina javorového listu obhajujúca zlato. To, či dokážeme prekvapiť, sa dozvieme vo štvrtok 23. mája od 16:20.

My sa ale teraz pozrieme na naše posledné víťazstvo nad Kanadou na hokejovom šampionáte. To prišlo práve vo štvrťfinále, avšak v roku 2012, keď sme napokon získali striebro, náš štvrtý a doposiaľ posledný cenný kov v majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji.

V našom drese sa predstavila aj dvojica Tomáš Tatar a Libor Hudáček, ktorá patŕi medzi opory nášho výberu aj na týchto majstrovstvách.

Hviezdami ale boli hráči ako Miroslav Šatan, Zdeno Chára, Tomáš Kopecký, Andrej Sekera či Michal Handzuš, chytal Ján Laco. Za Kanadu hral vtedy mladík John Tavares, ktorý je podobne ako Tatar na našej strane tentokrát kapitánom. Ale v kanadskom drese sa objavilo viacero zaujímavých mien ako trebárs aj Ryan Getzlaf, Evander Kane, Jeff Skinner alebo Ryan Nugent-Hopkins.

Čo sa týka prognóz bookmakerov, kurz vypísali vtedy podobný ako dnes, a síce, na Slovensko až viac ako 7:1. Dokážeme po 12 rokoch a 6 dňoch zase vo štvrťfinále zaskočiť silného kanadského protivníka, znova ako štvrtý tím zo skupiny proti víťazovi skupiny?

Štvrťfinále MS v hokeji 2012

Slovensko vs. Kanada 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Slováci vtedy viedli 2:0, Kanada otočila na 2:3, no v závere dokázali naši chlapci s dvojkrížom na dresoch streliť dva góly a zlomiť favorita, aby následne v semifinále zdolali aj Česko a padli až vo finále proti Rusku.

Góly: 6. Šatan, 10. Kopecký, 54. Bartovič, 58. Handzuš – 17. Kane, 27. Skinner, 38. Burrows

Zdroj: Flashscore | Foto | Video: YouTube