Slováci si v posledných rokoch obľúbili nákup na zahraničných e-shopov, pričom denne príde len do hlavného mesta viac ako 30-tisíc zásielok. Koronavírus, ktorý vypukol v Číne, však výrazne komplikuje prepravu a Slovenská pošta tak má vážne problémy.

V Číne už niekoľko týždňov bojujú s novým typom koronavírusu, pričom nákaza bola potvrdená u viac ako 4 500 ľudí a ochoreniu už podľahlo 126 z nich. Počet pacientov však narastá každým dňom, v dôsledku čoho sa vláda rozhodla postaviť nemocnicu pre nakazených za neuveriteľných desať dní!

Smrtiaci vírus spôsobil problémy aj pri preprave zásielok odoslaných z Ázie, keďže boli zavedené bezpečnostné opatrenia. Čínska pošta je totiž nútená preventívne dezinfikovať všetky poštové zásielky prechádzajúce cez mesto Wu-chan.

Slovenská pošta tak prosí našincov o zhovievavosť pri doručovaní medzinárodných zásielok z Ázie. Ročne sa totiž do našej krajiny doručia viac ako tri milióny zásielok z najväčšieho svetadielu sveta. Celú situáciu v zahraničí mapuje YouTuber Ondrej z Trenčína, ktorý sa nachádza priamo v Thajsku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Facebook/Slovenská pošta,a.s.