Mnohí Slováci si mysleli, že pandémia koronavírusu bola najväčšou katastrofou, ktorá postihla takmer celý svet. Dnes sa však musíme vysporiadať s obrovským zdražovaním pohonných hmôt, energií i potravín, nehovoriac o bezprostrednej blízkosti ruskej invázie na Ukrajinu.  

Tisícky slovenských rodín sa dostali do vážnych finančných problémov, pričom neustále zdražovanie určite kritickej situácii nepomáha. Pre mnohých našincov je taktiež desivá predstava, že by ruská invázia mohla ,,prekročiť“ hranice Ukrajiny, kým Slovensko je ako jej podporovateľ na ruskom zozname nepriateľov.

Ľudia tak v posledných mesiacoch siahajú po liekoch, ktoré im majú pomôcť zvládať ťažké obdobie. ,,Porovnali sme dáta predaja voľne predajných liekov a doplnkov stravy na stres a úzkosť s minulým rokom a ukázalo sa, že predaj je niekoľkonásobný,“ uviedol Karel Klodner, výkonný riaditeľ internetovej lekárne mojalekaren.sk.

V porovnaní s rokom 2021 stúpol záujem aj o lieky na ukľudnenie nervov a na podporu spánku. Problémy so psychikou ľudia čoraz viac riešia aj v online poradni, kde sa zaujímajú o účinné liečivá a doplnky stravy na stres a úzkosť. Je viac ako zrejmé, že súčasná situácia v krajine vyvoláva v Slovákoch negatívne emócie, ktoré chcú riešiť aj užívaním liekov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pluska.sk, mojalekaren.sk  |  Foto: Pixabay