Agentúra Focus robí pravidelné prieskumy verejnej mienky, pričom nedávno uskutočnila aj prieskum v prezidentských voľbách, kde boli prognózy takmer totožné so skutočnými výsledkami. Po údajnej vzbure v Smer-SD sa naskytla otázka, kto by sa mal po novom ujať jednej z najvýznamnejších pozícií na Slovensku.

Televízia Markíza v súvislosti s politickou reláciou Na telo pod taktovkou Michala Kovačiča si dala vypracovať exkluzívny prieskum zo strany agentúry Focus. Predmetné sa uskutočnilo na vzorke 1 020 respondentov a prebiehal v dňoch 17. až 23. mája. Slováci mali odpovedať na nasledujúcu otázku, a to: Koho by Slováci chceli za premiéra v budúcoročných voľbách?

Prekvapujúce výsledky ukázali, že takmer 15 % Slovákov by si prialo, aby bol premiérom súčasný predseda vlády Peter Pellegrini. Na druhom mieste skončil šéf strany ĽS NS, Marián Kotleba s 6,9 %. V tesnom závese za ním skončil Róbert Fico a na rovnakej priečke sa umiestnil aj šéf liberálov Richard Sulík. Prvú päticu uzatvára Boris Kollár, ktorý získal 4,1 %.

Zdroj: markiza.sk  |  Foto: markiza.sk, focus.sk, Facebook/Peter Pellegrini, Facebook/Robert Fico, YouTube, Facebook/Marian Kotleba – kandidát na prezidenta SR