Na známom slovenskom kostole sa objavil oznam, ktorý pobúril mnohých Slovákov. Píše sa v ňom, aby pri vstupe zaplatili veriaci milodar 4 eurá, kým dôchodcovia, žiaci a ZŤP majú “venovať” cirkvI 2 eurá. Všetko je však inak!

Na Kostole v Leštinách (okr. Dolný Kubín) sa pred približne rokom objavil oznam pre návštevníkov, ktorý na základe uznesenia cirkevného zboru stanovil výšku milodarov pre ľudí. Kým dospelí majú pred vstupom zaplatiť 4 eurá, ZŤP, žiaci a dôchodcovia 2 eurá. Medzi Slovákmi sa tento oznam začal pred pár hodinami hromadne šíriť a mnohí hromžia nad tým, že majú pred vstupom do kostola platiť povinný milodar.

V tomto prípade je však všetko celkom inak. Artikulárny kostol evanjelickej cirkvi v Leštinách je totiž drevený skvost a spolu s ďalšími bol zaradený medzi kultúrne pamiatky a súčasť svetového dedičstva UNESCO. Omša sa tu slúži len vo výnimočných prípadoch a nejde tak o milodar, ako skôr o vstupné do krásnej pamiatky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Niekoľko Slovákov ale pamiatku okamžite spoznalo a upozornili ostatných, že nejde o milodar. Viacerí sa napokon zhodli, že v tomto prípade vyznieva formulácia oznamu pre návštevníkov viac ako nešťastne: “Suma je v poriadku, akurát to slovo milodar si mohli odpustiť,” napísal Martin. “Je to vstupné pre turistov. Uznávam ale, že to mohli napísať ináč,” pridáva sa Matúš.

Kostol si pýta milodar, v skutočnosti však ide o vstupné
Kostol Leštiny je zaradený medzi dedičstvo UNESCO

Zdroj │ Foto: Facebook/Zomri, Hrady, zámky a jiné turistické cíle, Pixabay