Slováci bijú na poplach. Kým politickým svetom momentálne otriasa škandál ohľadom neuveriteľného zvyšovania platov, ktoré sa pohybuje v stovkách eur, občania republiky spájajú svoje sily a chcú konať. “Takto to už ďalej nejde,” kričia!

Ako sa zdá, množstvo Slovákov v týchto dňoch ťahá za jeden povraz, kedy si poslanci Národnej rady Slovenskej republiky odklepli nadštandardné zvýšenie platov. Okrem množstva hlasov sa za občanov postavil aj moderátor Vilo Rozboril, ktorého výzvu politikom zdieľali tisíce Slovákov. “Dôchodcom cca 11 eur mesačne, učiteľom cca 70 eur mesačne a sebe buch ho tisícečka navyše. Ja neviem, nejako sa mi to nezdá. Kuknite a všade zdieľajte. A možno sa aspoň nejaký statočný nájde. Aj keď veľký optimista nie som,” zdieľal moderátor na svojom Facebooku.

Aj keď sa na mnohých miestach poukazovalo na zvyšovanie dôchodkov, príspevkov, platov či bezplatné obedy pre deti, v porovnaní so zvyšovaním platov poslancov sú ostatní Slováci doslova v plienkach. Ako sa totiž zdá, kým voliči dostali veľkodušne prihodených od 2,71 % z extrémne nízkej mzdy do 9 %, politické platy budú v priemere zvýšené o neuveriteľných 30 %! A občania sa pýtaju: “PREČO nie je použitý rovnaký meter na všetkých?! Aký je rozdiel medzi sedením v parlamente a dôchodcom, ktorý manuálne pracoval celý život a dnes si nemá po zaplatení neustále zvyšovaných energii za čo kúpiť chlieb?!

Slovákom pomaly, ale isto dochádza trpezlivosť, o čom svedčí aj nová iniciatíva, ktorá sa inšpiruje úspechom z Francúzska. Hnutie Žlté Vesty Slovensko sa mieni postaviť za občanov, ktorí sa búria zatiaľ na sociálnych sieťach a v mimoriadne veľkom počte kritizujú aktuálny stav celkovej ekonomiky krajiny. Stojíte za nimi aj vy?

Foto: Facebook/NR SR