Slovenským internetom sa začala šíriť otrasná SMS, ktorú poslala učiteľka materskej škôlky v Bratislave jednej z mamičiek, ktorá je Rómka. Okamžite po zverejnení sa strhla nahnevaná debata Slovákov, pričom incident bude mať tvrdú dohru.

Toto by sa na školách a v škôlkach pedagogickým pracovníkom stávať nemalo! Incident, ktorý sa odohral v posledných dňoch, je zrejme len jedným z mnohých, ktoré sa obyčajnou nepozornosťou dostali na verejnosť. Učiteľka bratislavskej materskej škôlky napísala rómskej mamičke SMS, v ktorej ju upozorňuje, aby zaplatila dcérke Jessice obed, lebo inak nedostane najesť. Vzápätí jej však omylom poslala aj SMS, ktorá mala patriť riaditeľke, s textom: “Cigane som napísala, že malá nedostane obed.”

Rómska mamička Gabika sa okamžite ohradila so slovami, akej cigane a učiteľku upozornila na to, že obedy má zaplatené. V diskusii sa ozvali aj ďalšie rómske mamičky, ktoré mali na danej škole problémy v súvislosti s farbou pleti. Incident si už všimli viaceré médiá, ktoré sa o prípad začali zaujímať. Samotná mamička tvrdí, že svoju dcéru už do zariadenia odmieta priviesť.

K prípadu sa už vyjadrila aj poslankyňa mestskej časti Vrakuňa Zuzana Schwartzová, ako aj starosta Vrakune Martin Kuruc: “Dobrý deň, chcem sa za zriadovateľa ospravedlniť za takéto hrubé správanie našej pani učiteľky. Kategoricky odmietam akékoľvek prejavy rasovej nenávisti. Okamžite som začal konať, spojil som sa telefonicky s vedúcou nášho odboru školstva, s riaditeľkou MS. Je to, samozrejme, ľúto všetkým zúčastneným. Pani riaditeľka sa ospravedlnila mamičke a s pani učiteľkou bol vykonaný pohovor a budú to ďalej riešiť v zmysle platných právnych predpisov,” dodáva. Prípad tak zjavne bude mať dohru, ktorá môže skončiť aj vyhadzovom spomínanej učiteľky.

Rómska mamička zverejnila SMS, ktorú jej omylom poslala učiteľka MS.
Škôlka mailom upozorňovala na zaplatenie poplatkov, no mamička tvrdí, že obedy uhradila.
So školou a škôlkou vo Vrakuni majú podobnú skúsenosť aj iné rómske mamičky
Dotknutým sa ospravedlnila poslankyňa aj starosta Vrakune, ktorí chcú prípad riešiť

Zdroj │ Foto: Facebook, Pixabay