Slovenská hokejová reprezentácia nezvládla duel proti Lotyšsku, hoci jeho záver bol doslova infarktový. Prehrali sme 2:3 po samostatných nájazdoch, a to v siedmej sérii. Duel proti Švédsku, ktorý je na programe v utorok ale možno bude pre nás podstatný len s ohľadom na konečné postupové umiestnenie v skupine.

Ak totižto v pondelok Lotyši nezískajú tri body proti Švédom, budeme mať postup vo vrecku. Slováci majú po nedeli na konte 12 bodov vďaka bilancii 3-1-1-1 a to znamená, že stále môžeme skončiť na ktorejkoľvek postupovej priečke, teda hypoteticky na prvej či druhej, reálnejšie však tretej či štvrtej. Avšak stále i piati a nepostúpiť.

Kvôli tomu teda v túto chvíľu (pred štvricou duelov hraných v pondelok a šesticou v utorok) môžeme čeliť v prípade postupu ešte piatim rozličným súperom. Zo skupiny A majú istotu postupu Kanada, Česko i Švajčiarsko, o posledné miesto sa uchádzajú Fíni a nečakane i hokejisti susedného Rakúska.

Vzhľadom k papierovým predpokladom toho, ako by mali záverečné zápasy v skupinách dopadnúť, je však najreálnejšie, že skončíme štvrtí, čo by znamenalo štvrťfinále proti Kanade alebo domácemu Česku.

Vo vlastných rukách avšak nemáme nič viac ako štvrté miesto, keďže Švédsko i USA môžu skončiť na viac ako 15 bodoch a Nemci na 15 bodoch, no s lepším vzájomným zápasom.

Zdroj: Hitky | Foto: IG/hockeyslovakia, Flashscore