Ministerstvo financií na začiatku augusta oficiálne spustilo očkovaciu lotériu, pričom sú už zverejnené podmienky súťaže. Práve tie nahnevali tisícky Slovákov, ktorí upozorňujú na vážnu chybu, v dôsledku čoho nemôžu bojovať o výhru, no ani sprostredkovateľský bonus!

Slováci majú príležitosť získať očkovaciu prémiu či sprostredkovateľský bonus. Možnosť zaregistrovať sa má každý občan, ktorý dovŕšil 18 rokov a bol zaočkovaný, bez ohľadu na to, kedy a aká vakcína mu bola podaná. Taktiež je podmienkou aj trvalý pobyt na území Slovenskej republiky.

Práve táto požiadavka sa stala kameňom úrazu pre našincov, ktorí žijú v prihraničných oblastiach, no pracujú v našej krajine. ,,Je to diskriminačné. Dal som sa zaočkovať na Slovensku, na Slovensku platím dane, z ktorých štát financuje aj lotériu, no vyhrať nemôžem,“ posťažoval sa nahnevaný Milan žijúci v Hainburgu pre plusku.sk.

V nevýhode by mali byť tisícky ľudí, ktorí prišli o možnosť získať slušnú sumu peňazí, pričom rezort financií neplánuje pravidlá zmeniť. „Z hľadiska zákonnej úpravy bolo problematické a komplikované, aby ministerstvo financií mohlo poukazovať finančné prostriedky v prípade výhry do zahraničia, keďže možno predpokladať, že fyzické osoby s trvalým pobytom na území iného štátu majú v danom štáte aj zriadený účet v banke,“ vyhlásilo ministerstvo financií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Twitter, YT/HNtelevízia, Pixabay