Slováci sú poriadne znepokojení! Tí, ktorí vlastnia jeden typ telefónu, sa môžu časom dostať do poriadnych problémov. O veci už informujú zahraničné aj slovenské médiá, ktoré varujú pred možnou nefunkčnosťou týchto telefónov.

Médiá varujú Slovákov! Všetci, ktorí vlastnia telefóny značky Huawei, sa časom môžu dostať do problémov. Za všetkým je podľa BBCkrok amerického prezidenta Trumpa, ktorý Huawei zaradil na čiernu listinu v obchodovaní kvôli podozreniu, že spoločnosť spolupracuje s čínskou tajnou službou.

Huawei by tak mala mať v budúcnosti komplikovanú spoluprácu s Googlom, čo sa odzrkadlí na nedostupnosti služieb YouTube, Gmail či Play Store. Všetkým, ktorí tento telefón vlastnia, by tak boli smartfóny nanič. Hoci spoločnosť ubezpečuje, že uvedené aplikácie bude možné aj naďalej updatovať, problém nastane pri aktualizácii samotného operačného systému.

Spoločnosť Google už na sociálnych sieťach vydala vyjadrenie, že sa usiluje o plnú funkčnosť: „Ubezpečujeme vás, že zatiaľ čo plníme všetky požiadavky americkej vlády, budú služby ako Google Play a Google Play Protect na existujúcich zariadeniach Huawei fungovať,“ píšu. Analytici ale upozorňujú, že tento krok Trumpa určite vyvolá problémy, ktoré sa dotknú trhu s Huawei v celej Európe.