Slováci, ktorí majú tento obľúbený telefón, POZOR: Hrozí vám veľký problém!

Dátum:

Slováci sú poriadne znepokojení! Tí, ktorí vlastnia jeden typ telefónu, sa môžu časom dostať do poriadnych problémov. O veci už informujú zahraničné aj slovenské médiá, ktoré varujú pred možnou nefunkčnosťou týchto telefónov.

Médiá varujú Slovákov! Všetci, ktorí vlastnia telefóny značky Huawei, sa časom môžu dostať do problémov. Za všetkým je podľa BBCkrok amerického prezidenta Trumpa, ktorý Huawei zaradil na čiernu listinu v obchodovaní kvôli podozreniu, že spoločnosť spolupracuje s čínskou tajnou službou.

Huawei by tak mala mať v budúcnosti komplikovanú spoluprácu s Googlom, čo sa odzrkadlí na nedostupnosti služieb YouTube, Gmail či Play Store. Všetkým, ktorí tento telefón vlastnia, by tak boli smartfóny nanič. Hoci spoločnosť ubezpečuje, že uvedené aplikácie bude možné aj naďalej updatovať, problém nastane pri aktualizácii samotného operačného systému.

Spoločnosť Google už na sociálnych sieťach vydala vyjadrenie, že sa usiluje o plnú funkčnosť: „Ubezpečujeme vás, že zatiaľ čo plníme všetky požiadavky americkej vlády, budú služby ako Google Play a Google Play Protect na existujúcich zariadeniach Huawei fungovať,“ píšu. Analytici ale upozorňujú, že tento krok Trumpa určite vyvolá problémy, ktoré sa dotknú trhu s Huawei v celej Európe.

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...