Slováci našli v záznamoch o Lučanskom nezrovnalosti: Žiadajú odpovede!

Dátum:

Ministerstvo spravodlivosti sa po obrovskom nátlaku zo strany politikov i verejnosti rozhodlo zverejniť dokumenty, ktoré súvisia s väzobným stíhaním policajného generála Milana Lučanského vrátane jeho zranení.

Dokumenty spojené so zadržaním, väznením i následnou samovraždou policajného exprezidenta Milana Lučanského vyvolali búrlivú diskusiu. Zverejnené tlačivá majú mapovať jeho pobyt vrátane udalostí, ktoré predchádzali jeho smrti.

Mnohí Slováci si však začali detailne prezerať všetky informácie a o svoje poznatky sa podelili na sociálnej sieti v skupine s menom ,,Všetci za Milana #AllForMilan“. Verejne žiadajú o vysvetlenie zo strany kompetentných. Jeden z dokumentov s názvom ,,Žiadosť obvineného o umožnenie používať telefónne zariadenie“ spôsobil nezrovnalosti. ,,Ako je možné, že v žiadosti Lučanského sú dátumy 12. a 17. december. Následne to vyšetrovateľ odmietol 23.12., no konečný dátum na dokumente je 31.12.2020, čiže deň po smrti exprezidenta?“ napísala jedna z komentujúcich dám, s ktorej názorom súhlasili stovky ľudí.

Našincom sa taktiež nepozdáva, že v dokumentoch sa objavuje niekoľko väzobných ciel. Podľa záznamov bol policajný exprezident pri zadržaní v cele číslo 150, no ceruzkou je nad týmto údajom uvedené číslo 114. V dokumentoch z 9. decembra je už uvedená cela s číslom 131, no údaje z 29.12. hovoria opäť o cele číslo 114. Je nutné upozorniť, že všetky uvedené informácie budú predmetom vyšetrovania komisie, ktorú vytvorila ministerka spravodlivosti.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským.

Žiadosť o kontakt s manželkou

Čísla väzenských ciel

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Všetci za Milana #AllForMilan  |  Foto: justice.gov.sk, FB/Polícia SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Neuveriteľná premena exfarmárky: Po 2 rokoch od šou je na nepoznanie!

Prostredníctvom reality šou Farma spoznali diváci už množstvo výrazných...

Fatálna nehoda autobusu a kamióna: Polícia hlási ťažko zranené osoby!

Stredajšie ráno sa začalo na slovenských cestách fatálnou dopravnou...

Fantastická premena Katky Koščovej: S novou postavou vyzerá božsky!

Katka Koščová sa v roku 2004 stala víťazkou prvej série...

Richard Sulík to natrel Matovičovi: Po roku má byť štátna kasa v…!

Zdá sa, že ďalšia koaličná kríza je na spadnutie....