Pred pár týždňami zachvátila Slovákov veľká panika, ktorá sa týkala mobilizácie ľudí do vojny, ako aj ich predbežného cvičenia. Do celej situácie sa napokon museli zapojiť aj muži zákona. Zdá sa však, že ani vyhlásenie policajtov občanov neupokojilo.

Facebookový účet „Bádateľ“ nedávno zverejnil dokument, podľa ktorého plánuje ministerstvo vnútra mobilizáciu ozbrojených síl a následne komplexné cvičenie po vyhlásení vojnového stavu. Reakcia ľudí bola natoľko búrlivá, že zareagovala aj samotná polícia.

Na stránke Hoaxy a podvody-Polícia SR bol zverejnený oznam, že ide o poplašnú a klamlivú správu. Do cvičenia, ktoré sa koná dvakrát ročne, sa totiž zapájajú iba profesionálni vojaci. K žiadnej mobilizácii slovenských mužov tak rozhodne nedôjde.

Aj napriek ubezpečeniu, že Slováci rozhodne nebudú povolaní do boja, okresné úrady zaplavili listy od občanov. Denne prichádzajú stovky vyhlásení, v ktorých ľudia oznamujú, že nechcú ísť do bojovej línie. Tlačivo musí byť podané iba na okresnom úrade v sídle kraja a podpis má byť notársky overený.

Vyhlásenie o odopretí výkonu mimoriadnej služby však nezaručí mužom, že nebudú povolaní. Nemusia byť v pozícii so zbraňou v ruke, no môžu byť braní ako alternatívna služba. Pomáhali by tak v kuchyni alebo v nemocnici.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/MO SR, TV Markíza