Mnohí Slováci po očkovaní proti ochoreniu COVID-19 čakajú na potvrdenie, ktorým sa môžu preukázať v prípade, ak to bude nutné. Začínajú sa však kopiť sťažnosti ľudí, ktorí sa dali zaočkovať treťou dávkou vakcíny a dodnes sa dôležitého dokladu nedočkali.

Od 19. januára bude Slovensko fungovať podľa štyroch režimov, pričom jedným z nich je úplná novinka s názvom OP+. V uvedenom režime sa budú môcť pohybovať iba osoby s tromi dávkami vakcíny alebo tí, ktorí sú po dvoch očkovaniach, a zároveň majú negatívny PCR test. Prístup je možný aj pre ľudí, ktorí prekonali koronavírus v posledných 90 dňoch.

Začínajú sa však čoraz viac objavovať prípady, kedy Slováci nebudú môcť fungovať podľa režimu OP+, keďže im doteraz neprišlo žiadne potvrdenie o posilňujúcom očkovaní. Momentálne je treťou dávkou vakcíny zaočkovaných 1 172 355, pričom Tomáš Szalay, pracujúci v jednom z najväčších očkovacích centier v Bratislave potvrdil, že sa sťažujú desiatky ľudí a s otázkami o potvrdení sa stretávajú denne.

Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) oznámilo, že je nutné navštíviť stránku korona.gov alebo nczi.sk a kliknúť na kolonku s názvom ,,Získať digitálny preukaz“. „Na portáli služieb NCZI existuje aj možnosť nastaviť si automatické zasielanie digitálnych covid preukazov EÚ na email, pričom potom budú preukazy zasielané automaticky, keď bude osobe pridelený nový digitálny covid preukaz EÚ,“ vysvetlila hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Bratislavský kraj, Pixabay