Slováci plánujú ísť do ulíc: Dôležitá výstraha šéfa polície Hamrana!

Dátum:

17. novembra si pripomíname Deň boja za slobodu a demokraciu, pričom v roku 1989 došlo k zmene režimu, vďaka čomu dostala prelomová reforma pomenovanie ,,Nežná revolúcia“. Stalo sa tak už samozrejmosťou, že ľudia pôjdu do ulíc.

Slovensko si každoročne pripomína oslobodenie z bývalého režimu, ku ktorému došlo 17. novembra 1989. Tisícky ľudí oslavujú zapálením sviečky, no aj pochodom po slovenských uliciach. Atmosféra v krajine je však natoľko napätá, že bude táto spomienka využitá na protesty. Potvrdzujú to aj výzvy na sociálnej sieti.

Možných nepokojov si je vedomý aj dočasný prezident Policajného zboru Štefan Hamran, ktorý upozornil verejnosť, že polícia bude nekompromisne zasahovať, ak bude narušený poriadok. ,,Bude pripravená uplatniť opatrenia voči tým, ktorí si tento deň a demokraciu budú vysvetľovať po svojom,“ zdôraznil na tlačovej konferencií.

Masové stretnutie tisícok ľudí však môže zhoršiť už aj tak zlú epidemiologickú situáciu. Šéf polície upozornil Slovákov, že muži zákona budú kontrolovať covid pasy aj dodržiavanie protiepidemických opatrení. ,,Všetky stredajšie akcie sú označené ako rizikové hlavne pre pandemickú situáciu. Vieme však, kde nás tlačí topánka, a budeme dohliadať na kritické miesta,“ uviedol Hamran.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Eduard Kočiš-poslanec NR SR, Dokončime to, Daniel Krištof-BLOG, YT/Dobré noviny, POSTOJ TV

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...