Slováci majú toho dosť! Nedávno vznikla petícia, ktorú už stihli podpísať stovky občanov, pričom číslo stále rastie. Ľudia sa totiž dožadujú zákazu používania elektrokolobežiek. Prípadov, kedy dochádza k zraneniam, je čoraz viac a dokonca už došlo aj k fatálnemu nešťastiu.

Situácia s elektrickými kolobežkami v slovenských mestách je skutočne neudržateľná. Od začiatku júla sa začali kopiť prípady, ktorými sa musela zaoberať polícia. Muž v Liptovskom Mikuláši išiel na kolobežke rýchlosťou 118 kilometrov za hodinu. O pár dní neskôr opitý kolobežkár zrazil 7-ročné dievčatko, ktoré muselo byť prevezené do nemocnice so zranením nohy.

K tragédii došlo na konci augusta v Trenčíne, kedy mladík zrazil 63-ročnú ženu, keď prechádzala cez štvorprúdovú cestu. Utrpela zranenia, ktorým napokon podľahla. Práve po tejto nehode vznikla petícia za zákaz používania zdieľaných kolobežiek v mestách. Taktiež občania žiadajú sprísnenie pravidiel pri používaní súkromných kolobežiek.

Petíciu podpísal aj syn ženy, ktorá pri strete s kolobežkárom zomrela. „Podpisujem, lebo včera 23. augusta jeden bezohľadný a alkoholom podgurážený kolobežkár nám zabil maminu. Viem, že aj ona urobila chybu, že nešla cez priechod pre chodcov alebo nadchodom, ale keby nešiel veľkou rýchlosťou, takto to dopadnúť nemuselo,“ napísal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: peticie.com  |  Foto: Pexels