Poslankyňa Anna Záborská momentálne čelí obrovskému tlaku zo strany verejnosti i verejných inštitúcií, ktorým sa nepáči jej správanie sa a konanie v dôležitej funkcii. Dokonca bola zverejnená petícia na odstúpenie političky!

Na internete momentálne koluje petícia za odstúpenie Anny Záborskej z funkcie splnomocnenkyne vlády pre ochranu slobody vierovyznania. Zástupcovia mimovládnych organizácií ETHOS a Inštitútu ľudských práv už dokonca odovzdali výzvu na Úrade vlády SR s viac ako 12-tisíc podpismi.

Organizátori petície upozorňujú, že poslankyňa za stranu OĽaNO má chrániť ,,slobodu vierovyznania alebo presvedčenia“, no nedávno nepodporila návrh na zmenu zákona o registrácii cirkví. Taktiež jej vyčítajú, že by mala dbať na práva občanov rôznej viery a presvedčenia.

Predseda občianskeho združenia ETHOS Andrej Lúčny je presvedčený, že Záborská ochraňuje hlavne privilégia katolíckej cirkvi, no tak okato, že to má šokovať aj mnohých katolíkov. Riaditeľ Inštitútu ľudských práv Peter Weisenbacher zároveň doplnil, že podnetom na spustenie petície je absolútna neznalosť Ústavy SR zo strany Záborskej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sekularisti.sk, mojapeticia.sk  |  Foto: FB/Anna Záborská-Kresťanská únia, YT/SME