Slováci, zbystrite pozornosť. Ak ste si už párkrát našli na vašom vozidle nepríjemnú papuču a naštvali ste sa, máme pre vás dobrú správu. Táto praktika sa čoskoro stane minulosťou a policajti to po novom vyriešia celkom inak.

Mnohí vodiči už zažili mimoriadne nepríjemnú situáciu, kedy si po príchode k svojmu vozidlu našli na kolese železný imobilizér alebo papuču. Tomuto spôsobu trestania vodičov za nesprávne parkovanie je ale nadobro koniec a otravné nasadzovania papúč, ako aj ich odstraňovanie, bude už čoskoro minulosťou.

Štát sa totiž podľa informácii televízie Markíza dohodol s občami aj mestami na vynovenom a digitálnejšom spôsobe pokutovania. Ak teda policajt zistí, že parkujete na zlom mieste, nasníma vaše evidenčné číslo auta špeciálnou kamerou. Následne vám automaticky odošlú blok s pokutou.

Pôjde teda o rovnaký spôsob, aký sa využíva napríklad pri pokutovaní za prekročenú rýchlosť, ktoré má ale v právomoci štátna polícia. Pokutu za parkovanie by ale mala udeľovať mestská polícia. Na to, aby mohla využiť objektívnu zodpovednosť, sa musí zmeniť zákon. Nateraz nie je jasné, kedy sa vláda k tomuto kroku odhodlá, no podľa slov ministerky vnútra Denisy Sakovej sa nariadenie do novely zákona dostane už čoskoro.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YouTube/Televízia Hronka, Facebook/Polícia SR