Klienti jednej zo slovenských bánk mohli zachytiť informáciu o zmene poplatkov vybraných služieb. Zatiaľ čo v minulosti boli tieto služby zadarmo, po novom si za ne budú musieť ľudia priplatiť. Zmena by oficiálne mala nastať od 1. júna tohto roka.

Slovenská sporiteľna ide zrejme v šľapajách Tatra Banky, ktorá rovnakú zmenu zaviedla už v minulom roku. Klienti sporiteľne sú v týchto dňoch informovaní o zmene poplatkov v súvislosti s podmienkami poskytovania SMS služieb, tzv. notifikácií.

Mnohí sa totiž spoliehajú na to, že im pri prijatí alebo odoslaní platby okamžite pípne v mobile sms notifikácia. Táto služba sa vám však od 1. júna deaktivuje. ,,Od 1.6.2019 vás budeme SMS správami upozorňovať len na nezrealizované platby z účtu a na platby a výbery vykonané debetnou platobnou kartou v zahraničí. Ak chcete dostávať upozornenia aj na iné transakcie, bude potrebné, aby ste si aktivovali SMS balík Extra,“ uvádza sa v informačnej správe. Mnohým klientom sa však táto zmena nepáči, keďže poplatky v tejto výške považujú iba za začiatok snahy vymámiť čo najviac peňazí od ľudí.

SMS služby – ZADARMO

  • SMS notifikácia o platbách a výberoch debetnou Platobnou kartou v zahraničí
  • SMS notifikácia o nezrealizovaných platbách z Účtu

SMS služby Extra – 1 EURO MESAČNE

  • SMS notifikácia o platbách a výberoch debetnou Platobnou kartou
  • SMS notifikácia o nezrealizovaných platbách z Účtu
  • SMS notifikácia o platobných operáciách vykonaných na Účte

Zdroj: slsp.sk  |  Foto: Pixabay, YouTube