Slováci, POZOR! Z trhu sťahujú sladkú pochúťku, ktorá obsahuje…!

Dátum:

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS SR) informovala na svojej oficiálnej webovej stránke o nevyhovujúcom výrobku, ktorý sa nachádza na slovenskom trhu. POZOR, je možné, že zákazníci si nebezpečný tovar zakúpili ešte predtým, ako bol stiahnutý z predaja!

Na slovenskom trhu sa opäť objavil nebezpečný potravinový výrobok, na ktorý upozorňuje aj samotná štátna veterinárna a potravinová správa. „Kiss me – farbiace žuvacie cukríky s citrónovou, malinovou a príchuťou čiernych ríbezlí, 100g, šarža AKD, DMT 30.3.2020, krajina pôvodu Poľsko,“ uvádza sa na oficiálnej stránke slovenskej inštitúcie.

V nebezpečnej potravine bolo zistené prekročenie najvyššieho množstva farbiva chinolínová žltá E104, a zároveň sa v zložení výrobku nachádza farbivo tartrazín E102, ktoré však nie je uvedené na obale výrobku. Obe farbivá môžu vyvolať alergie, hyperaktivitu, a dokonca aj astmatický záchvat.

Zdroj: svsp.sk  |  Foto: svsp.sk, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...